O nás


Sestry, dvojčata a především kytaristky – tak bychom se mohly popsat. Obě jsme se hudbě začaly věnovat už v dětství nejprve pod vedením Vladislava Čížka, později jsme však docházely na hodiny kytary k Renému Kloudovi na ZUŠ Piaristické náměstí v Českých Budějovicích, kde jsme absolvovaly oba stupně základního hudebního vzdělání. Láska k hudbě nám vydržela až do dospělosti, proto jsme se později rozhodly se souběžným studiem vysoké školy vystudovat i hru na kytaru ve třídě MgA. Františka Lukáše a MgA. Vojtěcha Vrtišky na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Studium kytary na Konzervatoři jsme dokončily v roce 2022.

Přestože již máme Konzervatoř vystudovanou, pravidelně si prohlubujeme hudební vzdělání v rámci různých kytarových festivalů a kurzů. Pravidelně se účastníme například Mezinárodního kytarového festivalu v Brně, Kytarového festivalu Mikulov, Jihočeského kytarového festivalu Nové Hrady či Braniborských kytarových dní. Díky tomu jsme měly možnost absolvovat mistrovské kurzy u špičkových umělců, jako je Máximo Diego Pujol, Jorge Caballero, Paco Seco, Alfredo Lagos, Simone Iannarelli, Fabio Zanon, Eduardo Fernández, Gaëlle Solal, Gabriel Bianco, Adriano del Sal, Reentko Dirks, Thomas Offermann, Cristina Azuma, Laura Oltman, Michael Newman, Vladislav Bláha, Matěj Freml a další.

Co kytarové duo Zunett odlišuje od jiných uskupení? Je to především naše mnohaletá tradice a nespočet společných koncertních zkušeností. Jako kytarové duo totiž vystupujeme již od útlého dětství od dob, kdy jsme se na kytaru naučily zahrát první tóny. Společně jsme absolvovaly mnoho koncertů klasické hudby a také jsme účastnily různých kytarových soutěží v komorní hře. V neposlední řadě máme za sebou mnoho společného hraní na rozličných společenských akcích.

V současnosti se věnujeme koncertnímu hraní, ale nabízíme také hudební doprovod ke svatebním obřadům, vernisážím, firemním akcím a dalším společenským příležitostem. V případě, že byste rádi naše služby využili, tak se neváhejte na nás obrátit. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!